fbpx

O mnie

Przypnij

Nie przegap tych momentów i nie bój się ich wykorzystać dla swojego rozwoju!

Jestem pewna, że każda trudna sytuacja jest jedynie lekcją. Gdy ją przyjmiemy i przez nią przejdziemy, otrzymamy nagrodę, która jest warta naszych starań. Każdy kryzys, trudna sytuacja, wyzwanie są jak otwierające się drzwi do nowego, szczęśliwszego życia. Dzięki nim możesz rozwinąć zaufanie do siebie, wewnętrzną siłę i moc, odwagę, szacunek, mądrość, poczucie wartości. Możemy uwolnić się od lęków, ograniczeń i blokad.

Z radością przeprowadzę Cię przez ten proces.
Jeśli tylko poczujesz, że możesz mi zaufać i moje doświadczenie będzie dla Ciebie inspirujące, zapraszam na sesje indywidualne, kursy i warsztaty lub po prostu do lektury książek i bloga.

 

Dagmara Skalska

Na początku chcę podzielić się z Tobą swoją historią.

Jestem pewna, że aby poczuć, czy chcemy się z kimś spotkać i czy czujemy z nim związek, potrzebujemy czegoś się o nim dowiedzieć. Poznać jego wartości i świat. Od 10 lat zajmuję się pracą z ludźmi, prowadząc ich w kierunku rozwoju świadomości i głębszego poznania siebie. Stworzyliśmy wraz z moim mężem dr. Tomaszem Skalskim bloga oraz społeczność o nazwie Projekt Egoistka. Zorganizowaliśmy wspólnie sześć kampanii społecznych i spotkaliśmy się z przeszło 300 tysiącami Polek, by pomóc im uwolnić się od mentalnych ograniczeń, społecznych przekonań i zachęcić do pozytywnego egoizmu. Prowadziłam z moim mężem bardzo szczęśliwe i pełne życie.

Po ośmiu latach szczęśliwego małżeństwa i wspólnej pracy mój ukochany mąż zmarł nagle na raka. Jak pewnie się domyślasz, była to przełomowa chwila w moim rozwoju duchowo-emocjonalno-mentalnym. Miałam wtedy 27 lat i straciłam najbliższą osobę, a wraz z nią wszystko, co posiadałam i zbudowałam na zewnętrznym poziomie: dom, firmę, bezpieczeństwo finansowe, plany. Pozostałam z ogromnym długiem finansowym i emocjonalnym. Podnieść się z tej sytuacji i żyć szczęśliwie było największym wyzwaniem. Potrzebowałam odbudować zaufanie do siebie, poczucie pewności i bezpieczeństwa, uzdrowić swoje zestresowane i wyczerpane półroczną walką ciało, uwolnić się od trudnych emocji i otworzyć na nowy związek. Było co robić!

Dzięki nauczycielom, których spotkałam na swojej drodze (buddyjski lama oraz wojownik Shaolin i mistrz tao) znaczącą część tej pracy wykonałam w ciągu dwóch lat. Z pomocą mistrza tao udało mi się uzdrowić swoje ciało (stres odcisnął swoje piętno na moich jelitach i jajnikach), a dzięki naukom buddyjskiego lamy mogłam transformować ból i trudne stany emocjonalne oraz zbudować nowe nastawienie do życia.

W tym fascynującym procesie użyłam metod, którymi dzisiaj dzielę się z Tobą w swoich książkach oraz na kursach, warsztatach i sesjach indywidualnych.

Wykorzystując wiedzę psychologiczną i naukową, osobiste doświadczenie (przeżyte, a nie wyczytane) oraz metody, które są niezwykle skuteczne, stworzyłam ścieżkę wsparcia i prowadzenia w następujących obszarach.

Obszary, w których mogę Ci pomóc na sesjach, warsztatach i kursach:

 1. Świadome przechodzenie przez proces żałoby, rozwodu, straty.
 2. Żegnanie się z przeszłością i otwieranie się na nowe życie.
 3. Uwalnianie się od lęków przed niepewną przyszłością i ponownym zaangażowaniem w relacje.
 4. Budowanie pozytywnego nastawienia wobec życiowych trudności, wyzwań i kryzysów.
 5. Uwalnianie od trudnych i bolesnych emocji (żal, strata, zawód, rozczarowanie, tęsknota, lęk, smutek).
 6. Świadome przechodzenie przez życiowe zmiany. Budowanie motywacji i wsparcie w procesie.
 7. Praca z przekonaniami, wzorcami i ograniczającymi nas myślami.
 8. Budowanie wewnętrznej siły, zaufania, poczucia pewności i akceptacji siebie.
 9. Uzdrawianie relacji, konfliktów. Budowanie partnerskich, zrównoważonych związków.
 10. Pozytywny egoizm: wyznaczanie granic, ochrona siebie, troska o siebie, odporność na manipulacje, odkrywanie wartości osobistych i relacyjnych.
 11. Zintegrowanie życia w obszarze: praca, związek, ja. Namierzenie wewnętrznych konfliktów.
 12. Uwolnienie od napięcia, skutków stresu i blokad w ciele. Praca z uzyskaniem wewnętrznego spokoju i stabilności.

Metody, których używam w pracy:

 1. Buddyjska filozofia i jej technologia do pracy z emocjami. Medytacja, uważność, transformowanie emocji w mądrości.
 2. Calligraphy Health System®, który uwalnia ciało i umysł od tłumionych stanów i blokad, serwisuje narządy wewnętrzne, przywraca właściwy obieg krwi, dotlenia komórki, a także buduje tao, czyli zdrowie i długowieczność.
 3. Wizualizacje i praca z podświadomymi obrazami w trakcie prowadzonych sesji relaksacji. Nie pracuję z hipnozą ani autohipnozą czy systemem NLP. W trakcie sesji zachowujesz pełną świadomość i to Ty decydujesz o przebiegu procesu.
 4. Techniki budowania spokoju i równowagi oparte na świadomym oddechu (pranajamy, oddech dan-tiem i inne techniki oddechowe).
 5. Psychologiczne narzędzia do budowania relacji (m.in. psychologiczna koncepcja stosunków międzyludzkich Erica Berne’a, model komunikacji Friedemanna Schulza von Thuna, model dynamiki spiralnej dr. Clare’a W. Gravesa czy model AQAL Kena Wilbera).
 6. Model Enneagramu, który wspomaga w zrozumieniu modeli ludzkich zachowań oraz podświadomych wzorców działania.
 7. Filozofię Pozytywnego Egoizmu opracowaną we współpracy z dr. Tomaszem Skalskim. To dorobek naszej wspólnej pracy zawodowej.
 8. Psychologię humanistyczną nakierowaną na potencjał człowieka i jego integralność.
 9. Psychologię integralną Kena Wilbera. Wspólnie z dr. Tomaszem Skalskim zajmowaliśmy się tworzeniem narzędzi rozwoju w oparciu o model integralny i dynamikę spiralną. Badaliśmy także rozwój człowieka i jego świadomości.
 10. Narzędzia coachingowe i szkoleniowe, które opracowaliśmy z dr. Tomaszem Skalskim i których używaliśmy w trakcie szkoleń realizowanych przez naszą spółkę dla strefy biznesowej i klientów indywidualnych. Przez sześć lat wspieraliśmy firmy, organizacje i sektor pozarządowy w rozwoju kompetencji miękkich w zakresie komunikacji, budowania relacji, integralnego zarządzania, redukowania skutków stresu, motywacji i automotywacji oraz rozwoju samoświadomości.

Jak pracuję z klientami?

Ze swoimi klientami pracuję nad uzdrowieniem mentalnym, emocjonalnym, duchowym i cielesnym. Pomogę Ci spojrzeć na swoje ciało, emocje, myśli, relacje i pracę jak na integralną całość, gdzie wszystkie elementy wpływają na siebie. W swojej praktyce używam metody Calligraphy Health System®, której jestem certyfikowanym nauczycielem i terapeutą. Metoda ta pochodzi z taoizmu i wykorzystuje starożytną wiedzę na temat funkcjonowania ciała i umysłu. Opiera się na założeniu, że człowiek jest całością i jego wyzwania należy rozpatrywać w holistyczny sposób.
Druga ścieżka, którą podążam, to buddyzm tybetański, który jest kompletnym systemem wiedzy i metod na temat rozwoju umysłu, świadomości i emocji.
Używam również psychologii integralnej stworzonej przez Kena Wilbera oraz wielu narzędzi z obszaru współczesnej psychologii i psychosomatyki. Jestem nakierowana na naturalny potencjał człowieka i zawsze staram się skupić uwagę moich kursantów i czytelników na znalezieniu rozwiązania. Wierzę, że gdy uspokoimy umysł i ciało, rozwiązania pojawiają się naturalnie.

Wybierz właściwą dla siebie formę spotkania.

Jak wyglądają sesje indywidualne? – obecnie nie ma możliwości sesji indywidualnych

 1. Jednorazowe spotkanie.
  Dam Ci jednorazowe wsparcie w trakcie czterogodzinnej sesji. Pomogę Ci spojrzeć na sytuację w nowy sposób, podpowiem, jak pracować z danymi stanami, zaproszę do sesji, w trakcie której uwolnisz się od tłumionych stanów i myśli. Cztery godziny pozwalają uzyskać stan ulgi i oczyścić się z wielu przeszkadzających myśli.
 2. Indywidualny program wsparcia.
  Możemy przejść przez proces kilku lub kilkunastu sesji, w trakcie których dam Ci wsparcie w całym procesie zmiany. Stworzę dla Ciebie indywidualny program rozwoju dopasowany do Twojej sytuacji i Twoich potrzeb, w trakcie którego osiągniemy zamierzone rezultaty.

Jak wyglądają kursy pięciodniowe?

To autorski, zamknięty proces, który poprowadzi Cię ku głębszemu zrozumieniu siebie, uwolnieniu się od trudnych stanów i puszczeniu tego, co Ci nie służy. Na kursie nauczysz się technik relaksacji, Calligraphy Health, oddychania, medytacji, które możesz stosować w domu. Dostaniesz konkretne narzędzia psychologiczne do transformowania swojej sytuacji. Otrzymasz również zestaw materiałów (nagrań audio i wideo), które zapewnią Ci wsparcie po kursie.

Czas na kursie jest przełomowym momentem na ścieżce rozwoju. Dzięki jego intensywności możesz w krótkim czasie przeżyć stany, do których często dochodzi się miesiącami. Robisz to w bezpiecznych warunkach, w przyjaznej atmosferze.
Z wyjazdu wracasz napełniony dobrą energią i mocą. Dbam o zrównoważenie elementów relaksu, wiedzy i doświadczenia swoich emocji.
Przyjaźnie, które powstają na tych wyjazdach, towarzyszą Ci latami!

Zobacz terminy kursów w tym roku i zapisz się.

Jak wyglądają warsztaty jednodniowe?

To najkrótsza forma spotkania. Dostajesz elementy wiedzy i przechodzisz przez ćwiczenia, dzięki którym zwiększa się Twoje zrozumienie. Warsztaty odbywają się w większych grupach i nastawione są na ciekawą, interaktywną, dynamiczną formę.
Jednodniowy warsztat jest jak pigułka wiedzy, inspiracji i energii. Czujesz się pozytywnie naładowany, masz wiele refleksji i materiału do zgłębiania. Jeśli czytasz moje książki, to także możesz lepiej przyswoić i pogłębić treści w nich zawarte.
To dobry sposób na to, byśmy się poznali, a także sprawdzili, czy możemy razem się rozwijać.
Zobacz terminy warsztatów w tym roku i zapisz się.

Facebook Instagram Youtube
×
Koszyk