fbpx

Gdy masz trudności z trawieniem zadaj sobie 6 pytań

Gdy masz TRUDNOŚCI z trawieniem ZADAJ sobie 6 pytań.

Nasze ciało komunikuje się z nami wysyłając sygnały. Choroba jest naszym przyjacielem – daje nam informację, co powinnyśmy zmienić w swoim życiu. Jeśli właściwie odczytasz sygnały, możesz przyspieszyć proces zdrowienia, a także zrobić krok na ścieżce do szczęścia.
Przekonałam się o tym sama uzdrawiając swoje jelita po silnej traumie, której doświadczyłam 7 lat temu. Wiem także co nam grozi, gdy jesteśmy głusi na sygnały z ciała. Mój mistrz Tao powtarza, że tylko te osoby, które dokonają zmiany w swoim stylu życia, mogą odwrocić procesy chorobowe.
To, że jelita to nasz drugi mózg (a także dolny Dantian, kto ze mną praktykuje system CH ten wie, jak ważny to obszar) jest dziś wiedzą powszechną. Wciąż jednak przybywa osób, które cierpią na dolegliwości jelit. Nie dziwi to, gdy pomyślimy o tym jak wiele stresu ostatnio doświadczamy…

Mam dla Ciebie kilka podpowiedzi, jakie pytania warto sobie zadać jeśli masz kłopoty z jelitami.
Dolegliwości te powinny wywołać pytanie, czy nie analizujesz zbyt wiele? Funkcją jelita cienkiego jest analiza, rozkład, wchodzenie w detale. Problemy z jelitem cienki mają osoby, które mają skłonności do nadmiernej analizy i krytyki, wszystkiemu mają coś do zarzucenia. Warto też przyjrzeć się kwestii lęków egzystencjalnych.

Przy dolegliwościach żołądkowych i trudnościach związanych z trawieniem odpowiedz na 6 pytań:

  1. Czego nie mogę lub nie chcę przełknąć?
  2. Czy coś zżera mnie od środka?
  3. Jak obchodzę się z moimi uczuciami?
  4. Na co się kwaszę?
  5. Jak obchodzę się z gniewem?
  6. Jak daleko schodzę konfliktom z drogi?

Daj znać, czy ten wpis był dla Ciebie pomocny?
Dagmara

Podobne artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *