Ten moment, gdy kończy się dzień i zadajesz sobie pytanie: „ czy przeżyłeś go w sposób pełen znaczenia?”

💫 Czy dzisiaj rozwinęłam w sobie cierpliwość i potrafię o jedną sekundę dłużej poczekać na rezultaty swoich działań? 📝 Tak. Dzisiaj byłam skupiona na procesie a nie na ocenie efektów.

💫 Czy wzmocniłam w sobie spokój i potrafię z nieco większym dystansem spojrzeć na otaczający mnie świat? 📝 Medytowałam i czułam jak wszystko przypływa, a ja skupiam się na strumieniu powietrza. Czułam jak z każdą chwilą moje ciało zapada się a wszystko staje się mało ważne, odległe i obojętne.

💫 Czy pamiętałam o tym co jest dla mnie ważne? 📝 Spędziłam czas z Milunią, stworzyłam dobre nagrania, poprowadziłam wspaniałą praktykę medytacji w ruchu w mojej Akademii. Medytowałam.

💫 Czy powiedział wszystkim których kocham, że są dla mnie ważni? 📝 Prawie. Jeszcze powinnam przed snem napisać jedną wiadomość.

💫 Czy zachowałam rozsądek w obliczu pomieszania, które płynie do nas wszystkimi kanałami? 📝 Zdecydowanie. Odcięłam się od szumu komunikacyjnego.

💫 Czy udało mi się utrzymać skupienie i koncentracje w tym intensywnym dniu? 📝 Działałam powoli i ze skupieniem. Lubię ten stan. Bez presji.

💫 Czy pamiętałam o sobie i swoim zdrowiu? 📝 Wzięłam suplementy, wykonałam jogę, medytowałam, pamiętałam o piciu wody, zjadłam wartościowe posiłki, oddychałam głęboko i przeponowo. Nie byłam na spacerze a to bardzo ważne!

Czego nie zrobiłam odpuszczam i zrobię to jutro. Jestem wdzięczna za spokój, który dzisiaj odczuwałam. Lubisz wieczorne podsumowania?

Jak u ciebie ?? Podziel się w komentarzu.

Warto przypomnieć sobie przed snem, jak wiele pożytku przyniósł ten dzień nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że było trudno i męcząco. Nawet wtedy możemy się czegoś nauczyć. Zwłaszcza wtedy 😏

Bo każda trudność jest oczyszczeniem i nas czegoś uczy, coś wyzwala a każdy miły moment jest prezentem i rodzi wdzięczność ❤️

Spróbuj tak to widzieć a wiele zyskasz.

Najgorzej to zasypiać z kłębiącym się myślami czego nie zrobiłaś, co się nie udało i jak słaba jesteś. Nie myśl w ten sposób – to rodzi napięcie i żal. Zmień perspektywę 🙏

Spokój rodzi się wtedy, gdy widzisz potencjały zamiast problemów 💫

Dobrej nocy!

Wasza Dagmara