Mihály Csíkszentmihályi (węgierski psycholog) przeprowadził badania i przekonuje, że o poziomie szczęścia nie decyduje rodzaj aktywności, który wykonujemy, lecz nasze w nią zaangażowanie. 

Możesz wykonywać zwykłe czynności, ale jeśli zaangażujesz w nie 100 % uwagi, doświadczysz stanu „flow” i będziesz promieniować, odczuwać satysfakcję i poczucie sensu. 

Nie ma różnicy czy grasz na skrzypcach, tańczysz, czy przesuwasz przedmioty na taśmie produkcyjnej. Poziom Twojego szczęścia nie jest także zależny od stanu posiadania. 

Kluczem jest stan Twojego zaangażowania! 

Mamy jednak rozproszoną uwagę, wciąż myślimy o tym co byśmy chcieli, zajmujemy się tym jak zmieni się nasze życie, gdy spełnią się nasze marzenia. 

Tymczasem okazuje się, że możesz czuć spełnienie i szczęście tu i teraz, z tym co masz lub nie masz, jeśli tylko zaangażujesz się w pełni w swoje życie ❤️🤷🏼‍♀️ 

Piękne te psychologiczne obserwacje. Dają wytchnienie i pozwalają się zatrzymać, prawda? ❤️❤️❤️ 

Tulimy z Milką Kochana. Orbitujemy po wczorajszym live, który skończył się o 23 🥳🤭🤩🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ (macie do mnie nieograniczone pokłady cierpliwości) a ja? Totalnie się zaangażowałam więc miałam „flow” jak nie wiem co 😂😂😂🧘‍♀️🧘‍♀️🧘‍♀️🧘‍♀️

Z miłością 

Wasza Daga