fbpx

8 kroków, które pomogą Ci lepiej się zorganizować

Zaplanuj Święta pełne obecności w 8 prostych krokach. Poprosiłam Monikę, która jest naprawdę dobra w planowaniu, aby pomogła Ci lepiej przygotować się do Świat.

Lista 8 kroków, które pomogą Ci lepiej się zorganizować:

  1. Zrób listę wszystkich obowiązków, które masz do wykonania przed Świętami, np. przygotować listę potraw na Wigilię, sporządzić listę prezentów, zrobić zakupy spożywcze, itd.
  2. Dopisz na listę rzeczy, które na pierwszy rzut oka są mniej istotne, ale również zajmą Ci czas: np. jaką kreację założysz w Święta, telefon do cioci, żeby umówić się na konkretną godzinę na obiad, itd.
  3. Spójrz w swój kalendarz i szczerze przyznaj, którego dnia, ile masz czasu wolnego. Często zakładamy optymistycznie, że wykonamy więcej zadań, niż jesteśmy w stanie.
  4. Zastanów się, czy na tej liście jest coś, z czego możesz zrezygnować lub możesz to zastąpić czymś prostszym? Np. Zamiast piec 3 rodzaje ciast możesz upiec jedno, a dwa kupić lub całkiem zrezygnować z zakupu 2?
  5. Zastanów się, które obowiązki nie muszą czekać na ostatnią chwilę i możesz je zrobić jeszcze w tym tygodniu. Wpisz je od razu w kalendarz.
  6. Zastanów się, które z obowiązków są dla Ciebie najważniejsze (to twoje priorytety), a z których zrezygnujesz bez poczucia winy jeśli nie starczy czasu. Oznacz je na liście.
  7. Wpisz do kalendarza przyjemności! Chyba nie chcesz przez dwa tygodnie tylko latać ze szmatą lub torbą z zakupami? Poza obowiązkami wpisz również do kalendarza aktywności, które dadzą Ci chwile obecności, bliskości, miłości.
  8. Powyższe listy przenieś do kalendarza. Zacznij od wpisania: priorytetowych obowiązków, chwil obecności i bliskości, na koniec zostaw zadania, które nie są tak istotne.

I na koniec pamiętaj! Aby te Święta wyglądały inaczej, Ty też musisz zrobić coś inaczej.
Którą wskazówkę Moniki zastosujesz?
Z czułością
Dagmara

Podobne artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *