fbpx

4 MANTRY przekształcające LĘK w MIŁOŚĆ

4 MANTRY przekształcające LĘK w MIŁOŚĆ – zapisz je proszę.

Jeżeli nasza relacja ze sobą oraz z bliskimi i ze światem oparta jest o LĘK, a nie o wzajemne zrozumienie i szczęście, nie posiada solidnych fundamentów.
Jednak tak właśnie często jest. Potrzeba bliskości jest połączona z podświadomym lękiem. Boimy się utraty, odrzucenia, cierpienia.
Jestem matką, doświadczyłam też w życiu straty więc z własnymi lękami się skonfrontowałam bardzo głęboko. Za każdym razem starałam się (i wciąż się staram) utrzymywać w umyśle to, co mnie wspiera, zamiast tego, co mnie osłabia.
Wczoraj znalazłam piękne mantry stworzone przez Thich Nhat Hanh’a i poczułam potrzebę, by się z Tobą nimi podzielić. Bo ich recytacja będzie Cię wzmacniać. Będzie zmieniać Twoją wibrację z wibracji lęku i niepokoju w wibrację miłości i spokoju.

Co to jest mantra?
Rodzaj formuły, która może radykalnie odmienić sytuację. Należy powtarzać ją w skupieniu i poczuciu jedności ciała i umysłu (gdy medytujemy, głęboko oddychamy)

❤️ MANTRA OFIAROWANIA SWOJEJ OBECNOŚCI
Najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować komuś, kogo kochasz, jest twoja prawdziwa obecność. Nie zamartwiaj się przeszłością ani przyszłością, bądź “tu i teraz” dla osoby, którą kochasz. Powróć do siebie, spójrz w oczy osoby, którą kochasz i powiedz…
„Jestem tutaj dla Ciebie”
❤️ MANTRA UZNANIA OBECNOŚCI KOCHANEJ OSOBY
Uznaj, że obecność kogoś, kogo kochasz jest czymś bardzo cennym. Gdy obejmujesz kogoś uważnością zaczyna rozkwitać. Być kochanym to przede wszystkim być zauważonym.
Możesz napisać lub powiedzieć do ukochanej osoby…
„Wiem, że jesteś i to mnie bardzo uszczęśliwia”
❤️ MANTRA NIOSĄCA ULGĘ W CIERPIENIU
Gdy ktoś kogo kochasz cierpi, zanim jeszcze zdążysz okazać pomoc, twoja szczera obecność już przynosi ulgę. Dzieje się tak dlatego, że gdy cierpimy odczuwamy wielką potrzebę bliskiej obecności ukochanej osoby.
Gdy więc chcesz dać wsparcie i ulżyć w cierpieniu bliskiej osobie, wypowiedz…
„Wiem, że cierpisz, właśnie dlatego jestem tutaj dla Ciebie.”
❤️ MANTRA PROŚBY O POMOC
Ta mantra służy nam gdy cierpimy i mamy przekonania, że cierpienie to spowodowała bliska osoba. Ostatnią rzeczą, którą jesteśmy w stanie wtedy zrobić, to poprosić tę osobę o pomoc. Wolimy wyjść do pokoju i płakać w samotności. Na przeszkodzie do pojednania stoi nasza duma. Aby więc przełamać tę blokadę w Tobie wypowiedz:
„Kochanie cierpię; proszę, pomóż mi.”

Bo bliskość zaczyna się w naszym umyśle – za myślami idą czyny.
Pamiętaj o tym i podawaj miłość dalej

P.S. Milunia taka mała tutaj – wczoraj znalazłam to zdjęcie i pomyślałam, że pasuje jako ilustracja.
Z miłością
Daga

Podobne artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *